cahts-009

Socrealistyczny gmach w Nowej Hucie

Opis

Budynki dawnego Centrum Administracyjnego Huty im. T. Sendzimira w krakowskiej Nowej Hucie mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako obiekty zdjęciowe przy realizacji filmów fabularnych, seriali, audycji telewizyjnych, teledysków oraz spotów reklamowych na potrzeby kina, telewizji i internetu. To również doskonałe miejsce do organizacji eventów, spotkań i konferencji.

Lokacja ta zalicza się do najlepszych przykładów architektury socrealizmu w Polsce. „Ważnym elementem Budynku Z jest jego wyposażenie i wystrój. Do dnia dzisiejszego zachowało się ono bez większych zmian lub strat. Posadzki wyłożono marmurem chęcińskim lub ozdobnymi parkietami. W holu znajduje się obszerny kasetonowy strop imitujący stropy zamku na Wawelu. Podobny strop znajduje się w sali konferencyjnej, nad którą góruje wysoki na dwa metry kryształowy żyrandol. Całość uzupełniają oryginalne detale, klamki, tralki, obramienia okienne.”

Kompleks budynków połączony jest blisko 100 metrowym tunelem, we wnętrzach możemy znaleźć setki sal, pokoi, gabinetów, schronów, korytarzy i holi. CAHTS to efektowne jazdy, mastershoty, pasaże oraz setki kadrów możliwych do nakręcenia zarówno we wnętrzach jak i w plenerze. To wszystko w połączeniu z dogodną dla ekip filmowych infrastrukturą czyni naszym zdaniem tę lokację jednym z najciekawszych obiektów zdjęciowych na południu Polski.

Więcej o Lokacji

Numer referencyjny

  • Kod w bibliotece lokacji
    MA.100.0001

Karta Obiektu Dom

  • Udogodnienia
    • Parking

Widok Mapy

Ujastek 1, Kraków,31-752,Małopolskie

Wideo